Chirurginis gydymas

Chirurginis gydymas – tai lokalus gydymo būdas, siekiant pašalinti auglį. Operacijos būdas pasirenkamas atsižvelgiant į naviko dydį, vietos ir ligos stadijos. Yra keletas chirurginio gydymo galimybių:

Krūtį tausojanti operacija

Krūtį tausojančios operacijos metu yra pašalinamas navikas, kartu su tam tikru aplinkinių audinių kiekiu ir pažasties limfiniais mazgais. Šios operacijos metu stengiamasi pašalinti kuo mažiau sveiko audinio. Po operacijos skiriamas spindulinis gydymas, siekiant pašalinti galimai likusias vėžines ląsteles. Krūtį tausojanti operacija gali būti atliekama tik nustačius krūties vėžį ankstyvose stadijose.

Visiškas krūties pašalinimas arba mastektomija

Jei navikas yra didelis arba vėžinės ląstelės randamos įvairiose krūties vietose, tada mastektomija yra tinkamiausias gydymo būdas. Atliekant bet kokią krūties vėžio operaciją paprastai pašalinami ir pažasties limfmazgiai. Vykdydama bet kokią operaciją, paprastai pašalinami pažasties limfmazgiai. Limfmazgių pašalinimas yra būtinas siekiant įsitikinti, kad krūties vėžys neišplito už krūties ribų ir parinkti tinkamiausią tolesnę gydymo taktiką. Esant labai mažiems navikams krūtyje jų išplitimas į pažasties limfmazgius pasitaiko retai, todėl tokiu atveju išplitimo įvertinimui pakanka pašalinti vieną, taip vadinamą ”sarginį” limfmazgį pažastyje.

Po operacijų paprastai taikomas medikamentinis gydymas, kurio tikslas neleisti vėžiui sugrįžti ar išplisti (metastazuoti) į kitus organus. Toks gydymas yra vadinamas „adjuvantiniu gydymu“.